Building Remote: Operations Assistant

Sediu: Colorado

URL: https://www.buildingremote.co/

Aceasta este o poziție contractuală complet îndepărtată. Preferăm ca candidații să fie localizați în SUA.

Responsabilități

Cele de mai jos prezintă responsabilitățile pe care le vedem ca fiind cele mai mari priorități în acest moment. Această listă se poate extinde pe măsură ce timpul trece și afacerea crește.
Gestionarea căsuței de e-mail
  • Gestionarea căsuței primite a fondatorului, menținerea organizării și curățeniei
  • Redactați și / sau trimiteți răspunsuri atunci când este cazul
  • Distribuiți în mod regulat o prezentare generală a mesajelor; scoate la iveală mesaje importante către fondator
  • Adăugați invitații pertinente la calendarul fondatorului / colaborați cu asistentul personal în calendar
Operațiuni
  • Colaborați cu fondatorul pentru a crea o experiență excelentă pentru client
  • Distilați 1) Înregistrări de război de la fondator sau clienți și / sau 2) note de la întâlniri în documente utilizabile sau elemente de acțiune (suntem foarte deschiși cu privire la modalitatea de automatizare în continuare)
  • Oferiți sugestii de optimizare a proceselor
  • Creați și gestionați sisteme (unele există deja – suntem mari în sisteme, automatizare și minimizarea muncii banale cât mai mult posibil)
Management de proiect
  • Asistați la stabilirea cadenței de funcționare în diferite instrumente, cum ar fi Airtable, Asana etc.
  • Asigurați-vă că sarcinile sunt finalizate și la timp
Contracte și financiare
  • Trimiteți contracte și facturi după cum este necesar (unele dintre acestea sunt automatizate chiar acum)
  • Plătiți facturile după cum este necesar
  • Rulați rapoarte financiare
Diverse
  • Colaborați cu asistentul personal la alte elemente, după cum este necesar
  • Asistă cu alte sarcini care pot apărea din când în când sau pe măsură ce rolul tău crește

Cerințe

Aptitudini
  • Foarte organizat
  • Management puternic al timpului
  • Auto-starter
  • Atenție la detalii
  • Comunicare de calitate
Experienţă
  • Experiență anterioară într-un rol administrativ (asistență executivă, asistență virtuală, operațiuni etc.)
  • Google Suite (Documente, Foi de calcul, Calendar etc.)
  • Slack
  • Asana
  • Zapier
  • Airtable (sau, cel puțin, Excel / Foi de calcul Google)
  • Experiență de lucru la distanță
  • Experiență în managementul proiectelor
Puncte bonus dacă …
  • Sunteți dispus să știți despre productivitatea muncii la distanță, crearea sistemelor, psihologia în afaceri (bonus suplimentar dacă ați folosit Zapier împreună cu aceasta)
  • Ești interesat să lucrezi pentru o organizație bazată pe misiune
  • Îți iei munca mai în serios decât te iei pe tine însuți
  • Obsesia ta cu foile de calcul (Airtable este și mai bună) și organizarea îți înnebunește prietenii
  • Ești un guru slack guru

Plată de plată (în funcție de experiență): 20-30 USD / oră

A aplica: https://weworkremotely.com/remote-jobs/building-remote-operations-assistant

Building Remote

Locatie companie: Colorado

Site web

Aplica pe WWR

Pentru a aplica la locul de munca remote "Building Remote: Operations Assistant", oferit de compania Building Remote veti fi redirectionat catre weworkremotely.com.