Credit Repair Cloud: Operations Manager (Business alignment)

Sediu: Los Angeles, CA

URL: https://www.creditrepaircloud.com/careers

De ce Credit Repair Cloud
Vă întrebați de ce credem că vă va plăcea să lucrați la Credit Repair Cloud? Iată 5 motive!
Stabilitate și creștere
În 2013, Daniel Rosen a lansat Credit Repair Cloud, software-ul care alimentează acum industria reparării creditelor. Vă veți alătura unei organizații stabile, dar cu creștere rapidă, orientată spre scop, autofinanțată.
Talentul te va înconjura
Am creat un mediu extrem de colaborativ în care toată lumea are șanse reale să învețe și să crească. Colegii dvs. de echipă sunt întotdeauna dispuși să-și ajute și să împărtășească cunoștințele lor. De asemenea, vă încurajăm să ne împărtășiți ideile!
Cultura și valorile noastre
Abordarea noastră de a angaja și de a lucra ca o echipă globală se bazează pe evaluarea fiecărui individ pentru cine sunt, credința lor în mișcarea noastră și zona lor de superputeri geniale!
Echipa orientată spre rezultate
Nu facem microgestionări și încercăm să nu vă întrerupem munca cu sarcini aleatorii. Avem încredere că membrii echipei noastre își asumă întreaga responsabilitate și proprietate pentru munca pe care o fac.
Puteți alege unde doriți să lucrați în fiecare zi
La Credit Repair Cloud, îmbrățișăm cultura îndepărtată. Unele dintre echipele noastre lucrează de la birourile noastre, în timp ce altele sunt răspândite în întreaga lume. În fiecare zi ajungi să lucrezi în locul care te face cel mai productiv.
Ceea ce oferim

  • Salariu competitiv.
  • Posibilitatea de a participa la Expoziția noastră de reparații de credite.
  • PTO nelimitat. Ia-ți timp liber când ai nevoie. Avem incredere in tine!
  • 4 săptămâni de concediu parental plătit.
  • Conferințe cu plată. Suntem mari fani ai creșterii continue.
  • Beneficii anuale, care pot include un buget pentru dezvoltarea personală.
  • Plan de bonus pentru cota de profit.
  • Acces gratuit la cursuri de nutriție, yoga, atenție și fitness.
  • Programul Wellness al angajaților.
  • Avantaje distractive și activități lunare.
  • Un proces de integrare complet și plătit.
  • Libertatea de a lucra de oriunde din lume.
Acum, că ne cunoașteți, să vorbim despre voi!
Rol
Rolul Managerului de operațiuni conduce coordonarea, gestionarea și executarea tuturor proceselor, proiectelor și inițiativelor multifuncționale majore pentru organizație. Acestea asigură o conducere strategică pentru companie, colaborând cu directorul general și echipa de conducere pentru a stabili obiective, strategii, planuri și politici pe termen lung.
Sunteți responsabil pentru viziunea operațională a organizației noastre, inclusiv implementarea cadenței noastre de comunicații, interacțiuni (întâlniri) vizate și procese operaționale. Veți monitoriza proiectele din diferite departamente, asigurându-vă că toate proiectele sunt livrate la timp, în limita domeniului și în funcție de cadența noastră.
Responsabilități
  • Consolidați-ne misiunea cu echipa noastră, astfel încât să ne asigurăm că ne trăim misiunea în timp ce ne îndreptăm spre rezultatele noastre pe termen lung.
  • Colaborați cu echipa pentru a consolida valorile companiei, astfel încât acestea să fie utilizate în luarea deciziilor în toate departamentele.
  • Colaborați cu șefii de departamente pentru a crea un plan strategic clar pentru creșterea companiei pe care echipa noastră o înțelege.
  • Implementați sisteme, astfel încât fiecare persoană să știe care sunt rezultatele lor, pentru ce sunt responsabile și tabloul de bord (rezultat, responsabilitate și transparență).
  • Colaborați cu Sr. Directorul nostru Financiar pentru a ne asigura că vom continua să avem contabilitate actualizată și exactă.
  • Programați și conduceți toate întâlnirile (TI) cu echipa noastră după cum este necesar pe tot parcursul anului.
  • Supravegheați livrarea proiectelor în curs de desfășurare în companie și raportați înapoi directorului executiv și echipei de conducere.
  • Sprijiniți CEO-ul în executarea viziunii sale și oferiți sprijin administrativ, după cum este necesar.
  • Auditează procesele companiei pe tot parcursul anului pentru a determina domeniile de îmbunătățire.
  • Proiectați și implementați sisteme și tablouri de bord metrice de afaceri pentru a conduce la execuție și scalabilitate.
  • Dezvoltarea, întreținerea și comunicarea sistemului Obiective și rezultate cheie (OKR) în întreaga organizație.
Cerințe:
  • Cel puțin 3-5 ani de experiență de lucru relevantă în rolurile operaționale.
  • Abilitatea de a conduce mai ales prin influență și proces.
  • Fiind o prioritate nemiloasă, echilibrând în același timp nevoile tuturor părților interesate.
  • Construirea unei culturi a vitezei prin stăpânirea proceselor.
  • Abilitatea de a stabili obiective și de a dezvolta termene realizabile pentru a le atinge.
  • Capacitatea de a evalua compania pe baza datelor.
  • Experiență în conducerea și gestionarea de oameni și departamente.
  • Abilitatea de a lucra atât strategic, cât și tactic.
  • Experiență extinsă cu OKR-uri și planificare strategică.
  • Abilitat în dezvoltarea, implementarea și comunicarea politicilor și procedurilor pentru departamente, analizarea datelor, formularea de recomandări solide și adoptarea unor cauze eficiente de acțiune.
  • Familiarizare puternică cu instrumentele software, metodologiile și cele mai bune practici de gestionare a proiectelor.
  • A fi expert în Asana este o necesitate.
  • Experiența de a lucra la o primă companie SaaS la distanță este un plus.
Interesat? Clic Aplicați la acest loc de muncă să vă alăturați mișcării!
Credit Repair Cloud este un angajator cu șanse egale și se angajează să lucreze cu un personal divers. Angajăm la nivel global pentru talente și stimulare și prețuim membrii prin rezultate din muncă și pasiune. Indiferent de rasă, culoare, crez, religie, sex, identitate de gen, expresie de gen, origine națională, cetățenie, vârstă, sex, orientare sexuală, sarcină, stare civilă, strămoși, dizabilități fizice sau psihice, statut militar sau de veteran sau orice altceva altă caracteristică protejată de lege, suntem cu toții egali aici.
Încurajăm fiecare persoană talentată și calificată să aplice. În cererea dvs., vă rugăm să notați pronumele pe care le utilizați (De exemplu – ea / ei / ei, el / el / lui, ei / ei / lor etc.)

A aplica: https://weworkremotely.com/remote-jobs/credit-repair-cloud-operations-manager-business-alignment

Credit Repair Cloud

Locatie companie: Los Angeles, CA

Site web

Aplica pe WWR

Pentru a aplica la locul de munca remote "Credit Repair Cloud: Operations Manager (Business alignment)", oferit de compania Credit Repair Cloud veti fi redirectionat catre weworkremotely.com.