DreamRider Productions: International Business Development Manager

Sediu: Vancouver, BC, Canada

URL: https://dreamriderproductions.com/

Ore de munca: Cu normă întreagă, permanent
Salariu: 65.000-75.000 USD de bază + bonusuri legate de performanță
Locație: La distanță de locul în care ești cel mai fericit (fusuri orare canadiene). Sunt necesare călătorii ocazionale.
Data de început: cât mai curând posibil
Data limită: 6 august 2021 @ 17:00 PST

Cum se aplică: trimiteți cererea împreună cu CV-ul dvs. prin intermediul nostru bursa de locuri de muncă online

Ocazia
Sunteți un profesionist experimentat în dezvoltarea afacerilor sau în vânzări, în căutarea următoarei dvs. mari provocări cu o companie inovatoare și în creștere, aliniată la valori. Avem un produs de tehnologie educațional scalabilă care transformă în mod fiabil copiii în factori de schimbare a mediului și sociali în familiile și comunitățile lor. Aceasta este o oportunitate unică pentru cineva care dorește să dezvolte afacerea și să ne ajute să ne extindem impactul la nivel mondial!
Despre DreamRider Productions
Peste un milion de copii din întreaga lume au râs, au învățat și au intrat în acțiune după ce au experimentat spectacolele foarte captivante și mass-media interactivă ale DreamRider. Ca întreprindere socială, ne vindem premiatele Planet Protector Academy programe către agenții guvernamentale, parteneri corporativi și direct către școli pentru a sprijini angajamentul lor de mediu și eforturile de schimbare. După extinderea în Canada în ultimii ani, am identificat oportunități semnificative de extindere internațională pentru a ne amplifica impactul și a ne crește veniturile. Căutăm următorul membru al echipei noastre distractive, agile și creative pentru ca acest lucru să se întâmple!
Valorile noastre
Tot ceea ce facem este ghidat de al nostru Legământul cultural pentru a ne asigura că lucrăm și creștem împreună într-un mediu distractiv, creativ, primitor, semnificativ, împuternicit și inspirator!
În centrul tuturor lucrărilor noastre se află dragostea și bunătatea; facem tot posibilul să vorbim și să învățăm și să creștem împreună. Suntem într-o călătorie organizatorică pe tot parcursul vieții, anti-rasism, decolonizare și anti-opresiune. Recunoaștem interconectarea noastră cu pământul și unii cu alții.
Rolul
  • Veți conduce toate aspectele activităților de export internaționale ale companiei, susținute de directorul parteneriatelor și operațiunilor și de coordonatorul de vânzări și marketing.
  • Veți petrece aproximativ 60% din timpul dvs. vândând direct școlilor internaționale, 20% urmărind parteneriate strategice de distribuție pentru a accelera eforturile noastre de scalare și 20% evaluând noile piețe țintă pentru export.
  • Veți scala impactul nostru în întreaga lume, inspirând copiii de pretutindeni să devină planeta care protejează super-eroii din familiile și comunitățile lor.
Responsabilități cheie
  • Dezvoltă și execută strategia noastră de creștere internațională
  • Identificați, evaluați și selectați noi piețe țintă pentru export
  • Adunați cunoștințe despre noile cerințe de produs / localizare înainte de intrarea pe piață
  • Atingeți obiectivele de venituri din vânzări închizând vânzările cu clienții internaționali și cu partenerii de distribuție
  • Construiți parteneriate strategice pentru a accelera dezvoltarea pieței și generarea de venituri
  • Gestionați relațiile cu clienții cheie și parteneriatele strategice
  • Elaborați strategii de piață și vânzări pentru a accelera creșterea veniturilor, de exemplu, program de recomandare
  • Realizați misiuni comerciale pentru a continua obiectivele de dezvoltare a afacerii
  • Sprijiniți dezvoltarea garanțiilor de marketing și a campaniilor destinate clienților potențiali
  • Sprijiniți inovația produselor pentru a satisface nevoile emergente ale clienților
Cerințe privind rolul
Dacă sunteți inspirat de rol, dar nu aveți tot ce este listat mai jos, vă încurajăm să aplicați oricum!
  • Experienţă
  • Experiență de vânzări business to business (B2B)
  • Experiență dovedită în atingerea obiectivelor de vânzări
  • Dezvoltarea de parteneriate strategice pentru a conduce la rezultatele afacerii
  • Experiență cu vânzări internaționale sau alte proiecte interculturale
  • Aptitudini
  • Relația și construirea de raporturi
  • Negociere și închidere
  • Comunicare scrisă și verbală pentru vânzarea la distanță
  • Organizare și planificare
  • Creativitate și rezolvarea problemelor
  • Planificare strategica
  • Adaptându-se la noile circumstanțe și oportunități pe măsură ce apar
  • Sensibilitate culturală și comunicare interculturală puternică
  • Vânzare socială, de ex. Prospectare LinkedIn
  • Fluență generală cu tehnologia, în special într-un context de vânzare la distanță
  • Alte
  • Relația în primul rând, mentalitatea „câștig-câștig” pentru a încuraja generarea de venituri durabile
  • Mentalitate de creștere deschisă eșecului și învățării din greșeli
  • Angajamentul față de problemele de justiție socială și de mediu
  • Angajament personal demonstrat față de activitatea anti-rasism, decolonizare și / sau anti-opresiune
  • Disponibilitate pentru a vă întâlni cu clienți din diferite fusuri orare
  • Pașaport valabil cu capacitatea de a călători pe plan internațional
  • Având dreptul legal să lucreze în Canada
Este bine sa ai
  • Experiență în vânzarea de produse și servicii de educație și / sau tehnologie
  • Experiență în vânzarea sau colaborarea cu guvernul, corporațiile sau alte instituții
  • A fost finalizat programul de formare profesională în domeniul vânzărilor, de exemplu CPSA, Dale Carnegie, Shane Gibson
  • Competențe complexe și lungi de vânzare a ciclului de vânzare
  • Experiență cu platformele de automatizare a vânzărilor
  • Abilități de marketing și creare de conținut
  • Abilități de buget și management de proiect
  • Vorbiți în orice altă limbă în afara limbii engleze
Avantaje
  • Alocație pentru contul de cheltuieli pentru sănătate
  • Timp plătit pentru boală, zile personale și doliu
  • Program de lucru flexibil pentru a vă ajuta să echilibrați mai bine angajamentele dintre muncă și viață
  • Stipendie pentru biroul de acasă
  • Cultură de lucru amabilă și colaborativă, care este la vârful practicilor organizaționale (vezi Margaret Wheatley, Otto Scharmer)
  • Indemnizație de dezvoltare profesională pentru a continua dezvoltarea personală și legată de locul de muncă
  • Instruire continuă DEI pentru a sprijini dezvoltarea personală și consolidarea capacității organizaționale
  • Posibilitatea de a lucra și de a învăța de la consultanți / consilieri de frunte
  • Oportunități de dezvoltare a carierei în compania noastră în creștere rapidă
Procesul de aplicare
  • Etapa 1: depunerea cererii
  • Etapa 2: apel video de 30 de minute
  • Etapa 3: apel video 60min; Sarcină de 90 de minute în care vi se va plăti un onorariu de 50 USD
  • Etapa 4: apel video 60-90min
  • Etapa 5: Verificări de referință
  • Etapa 6: Ofertă
Întrebările de interviu predeterminate vor fi trimise din timp.
Întrebări?
Ca parte a eforturilor noastre de a oferi un proces de interviu corect și consecvent pentru toate cererile, regretăm că nu putem răspunde la nicio întrebare înainte de termenul limită de depunere a cererii. Dacă aveți un handicap și doriți să discutați despre adaptarea dizabilității dvs. și să vă asigurați corectitudinea procesului nostru de angajare, vă rugăm să ne contactați la sion@dreamriderproductions.com sau sunați la 604-757-3212 înainte de 23 iulie 2021.

Echipa noastră îndepărtată se bazează pe multe țări native ale popoarelor indigene, iar sediul nostru central este situat în Port Moody, BC, care se află pe teritoriile necedate ale Kwikwetlem (Coquitlam), qiqéyt (Qayqayt), xʷməθkʷəy̓əm (Musqueam), sḵwx̱wú7mesh (Squamish), sel̓íl̓witulh (Tsleil Waututh) și popoarele Coast Salish. Suntem dedicați adevărului și reconcilierii în acțiune.
Acest rol este finanțat parțial de Guvernul Canadei.

A aplica: https://weworkremotely.com/remote-jobs/dreamrider-productions-international-business-development-manager

DreamRider Productions

Locatie companie: Vancouver, BC, Canada

Site web

Aplica pe WWR

Pentru a aplica la locul de munca remote "DreamRider Productions: International Business Development Manager", oferit de compania DreamRider Productions veti fi redirectionat catre weworkremotely.com.