Enactus: Research Analyst

Sediu: Springfield, MO

URL: https://enactus.org/

Enactus caută o persoană inovatoare care dorește să aibă un impact puternic în lume prin următoarea generație de lideri antreprenoriale. Ești persoana perfectă pentru acest rol dacă ești:

· un profesionist colaborativ, practic cu pasiune pentru munca într-o echipă dinamică, orientată spre misiune
· un comunicator clar care inspiră încredere și demonstrează integritate fără compromisuri
· excitat despre crearea și sprijinirea liderilor NextGen pentru a crea schimbări puternice către o lume mai bună pentru toți.

Enactus are personal în Statele Unite și vom găzdui candidatul potrivit oriunde ar fi.

INTRODUCERE

Astăzi, Enactus este cea mai mare platformă de învățare experiențială dedicată dezvoltării următoarei generații de lideri și inovatori antreprenoriale cu 72.000 de studenți și peste 500 de parteneri corporativi din întreaga lume. Enactus funcționează pe teren în 35 de țări, iar studenții Enactus au creat proiecte și afaceri în 80 de țări, având un impact pozitiv asupra vieții a peste 1,3 milioane de oameni anul trecut.

Pentru a sprijini munca studenților Enactus, organizația a construit o rețea internațională de lideri de afaceri, academici și studenți, care lucrează pentru a crea o lume mai bună și mai durabilă pentru toți. Consiliul nostru include conducerea executivă de la companii, inclusiv AIG, BIC, Boston Consulting Group, Coca-Cola Company, KPMG și multe altele, iar rețeaua noastră include lideri de afaceri din toate sectoarele care cred în afaceri ca o forță definitivă.

Pentru a afla mai multe, consultați canalul YouTube Enactus și enactus.org.
PREZENTARE GENERALĂ

Această poziție este responsabilă pentru gestionarea colectării și analizei tuturor datelor studenților pentru Enactus Global.

RESPONSABILITĂȚI CHEIE
  • Efectuați o analiză a literaturii privind măsurarea, evaluarea impactului și cele mai bune practici în colectarea datelor
  • Dezvoltarea și pilotarea instrumentelor de sondaj și implementarea lor prin Enactus +
  • Curățarea și analiza datelor de plumb
  • Compilați și interpretați constatările prin rapoarte detaliate și prezentări
  • Identificați și implementați strategii pentru a îmbunătăți ratele de răspuns la sondaje
  • Colaborați cu județele din rețea pentru a supraveghea și gestiona utilizatorii studenți pe Enactus +
  • Dezvoltarea și livrarea resurselor de instruire îmbunătățesc procesul general de colectare și interpretare a datelor în întreaga rețea a organizației și a țării
  • Efectuați alte sarcini după cum este necesar
EDUCAȚIE, EXPERIENȚĂ ȘI CERTIFICĂRI
  • Este necesară o diplomă de licență în economie sau statistici sau o experiență echivalentă
  • Experiența anterioară cu software-ul de analiză a datelor precum R, Stata, Python sau SPSS este foarte preferată
  • Experiența anterioară cu Salesforce este foarte preferată
  • Experiență anterioară cu Tableau și Survey Monkey dorită
CUNOAȘTERI, ABILITĂȚI ȘI ABILITĂȚI
  • Abilități puternice de organizare și gestionare a timpului
  • Abilități solide de comunicare și interpersonale
  • Trebuie să poată face mai multe sarcini, să stabilească priorități, menținând în același timp o atenție puternică la detalii
  • Flexibilitate pentru a face față priorităților și provocărilor în continuă schimbare
  • Abilitatea de a conduce sarcinile și proiectele până la finalizare
  • Fundal tehnic general puternic
  • Abilitatea de a lucra în mod independent contribuie la colaborarea echipei
Avantajele aderării la echipa Enactus
  • O rețea remarcabilă de lideri cu gânduri similare dedicată unei lumi mai bune și mai durabile
  • Compensații competitive și facilități de lucru la distanță
  • O oportunitate unică de a-ți folosi abilitățile pentru a contribui la construirea unei transformări „o dată în viață” și satisfacția că vei avea un impact profund și pozitiv asupra vieții altora

A aplica: https://weworkremotely.com/remote-jobs/enactus-research-analyst

Enactus

Locatie companie: Springfield, MO

Site web

Aplica pe WWR

Pentru a aplica la locul de munca remote "Enactus: Research Analyst", oferit de compania Enactus veti fi redirectionat catre weworkremotely.com.